Bloomsbury yayınevine ait Drama Online ve Food Library veritabanları için deneme erişimine açılmıştır

Drama Online 

*Drama Online; drama-edebiyat öğrencileri ve akademisyenler için bir online araştırma aracıdır. Özel olarak sunulan oyun metni içeriğini ve akademik yayınları filme alınmış canlı performansları, film uyarlamaları ve ses oyunları ile birleştiren bir kaynaktır. 

*Drama Online şu anda 1.200’den fazla oyun yazarından 3.350'den fazla oyun metni, 400 ses oyunu, 365 saat video ve önde gelen tiyatro yayıncıları ve şirketlerinden 450 akademik kitap içeren ve multimedya tiyatro deneyimi sunan, bir çalışma kaynağıdır. 

Erişim adresi : https://www.dramaonlinelibrary.com/ 

Tanıtım videosu için tıklayınız. 

 

 Bloomsbury Food Library 

*Gıda üzerine yürütülen çalışmaların yayınlandığı bu kaynak, son akademik araştırmaların dâhil olduğu kapsamlı referans çalışmalarını, birçok eğitim kaynağını ve temel kaynakları bir araya getirmektedir.    

*Tarih, sosyoloji, antropoloji, kültürel çalışmalar, beşeri coğrafya, sürdürülebilirlik, tarım, mutfak sanatları, siyaset bilimi, gelişim çalışmaları, gıda bilimi ve beslenme gibi disiplinlerdeki tüm göstergeleri ile birlikte yiyecek üzerine çalışan öğrenciler ve akademisyenler için temel bir kaynaktır.  

*Ken Albala’nın Food Cultures of the World Encyclopedia (4 cilt)   

İçerik hakkında daha fazlası için tıklayınız. 

Erişim adresi : https://www.bloomsburyfoodlibrary.com/

×