Legaling hukuk terimleri veri tabanı deneme erişimine açılmıştır

Legaling hukuk terimleri veri tabanına deneme erişimimiz başlamıştır. 

Kimler Kullanmalı? 

Başta hukuk fakültesi ve mütercim tercümanlık bölümü öğrencileri ve akademisyenleri olmak üzere sosyal bilimler alanında faaliyet gösteren tüm öğrenci ve akademik personel Legaling’den faydalanabilir. 

İçeriğinde neler var? 

·   4 hukukçunun onayından geçmiş 36.000’den fazla İngilizce ve Türkçe hukuk kavramı 

·   Veri tabanına her hafta eklenen 500’den fazla kavram 

·   100’den fazla hukuk dalı bilgisi 

·   Örnek cümleler 

·   Çeviri yapılırken veya kavramları kullanırken oluşabilecek hataların önüne geçebilmek için gereken yerlerde detaylı açıklamalar ve püf noktalar 

Nasıl Erişilir? 

Legaling veri tabanına erişim için üye girişi yapmaya veya kullanıcı oluşturmaya gerek bulunmamaktadır. Yalnızca kampüs ağına veya VPN/Ezproxy ağına bağlandıktan sonra, ana sayfada sağ üst köşede bulunan “Akademik” tuşuna basmak yeterlidir. Bu kapsamda Legaling veri tabanına erişim için faydalanabileceğiniz Erişim Kılavuzu'na ve tanıtım dokümanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Erişimle ilgili problem yaşamanız hâlinde [email protected] adresinden kolaylıkla destek alabilirsiniz. 

Erişim Kılavuzu ve Tanıtım Dökümanları: https://drive.google.com/drive/folders/1BV9mdg9GiwiXPzAXZgHzBALfhOkqPjc_?usp=sharing 

Nasıl Kullanılır? 

Veri tabanının kullanımına yönelik detaylı bilgiyi web sitesinin sağ üst köşesindeki sarı renkli “ⓘKullanım Kılavuzu” tuşundan alabilirsiniz. 

Erişim adresi: https://legaling.net 

×