Abone Veritabanları

Multi disipliner veritabanı olan EBSCOhost tıptan hukuka, psikolojiden mühendisliğe, tarım ve fen-edebiyata, işletmeden siyaset bilimine, eğitime, güzel sanatlara mimarlığa kadar tüm disiplinlerde yayımlanmış, 12.356 elektronik dergiye erişim sağlar. DynaMed kanıta dayalı Tıp veritabanı EBSCOhost'un içerisinde yer almaktadır.

Erişim Linki : EBSCOhost

Disiplinlerarası bir dergi koleksiyonu olan Emerald e-Journals Premier, Sağlık Bilimleri, Mühendislik, Eğitim, Turizm, Yönetim Bilimleri, Bilgi Yönetimi, Pazarlama, Lojistik, Ekonomi, Finans alanlarında 306 adet dergiye erişim sağlar.

Erişim Linki : Emerald Premier e-Journals

Sosyoloji konularında e-kitap koleksiyonudur. Kitaplar PDF formatında indirilebilir.

Erişim Linki : Emerald Sociology e-Book Collection

Eğitim, eğitim teknolojileri, eğitim psikolojisi ve eğitim yönetimi konularını kapsayan e-kitap koleksiyonudur. Kitaplar PDF formatında indirilebilir.

Erişim Linki : Emerald Education e-Book Collection

IEEE Veritabanı, bilgi teknolojileri, bilgisayar bilimi, iletişim, multimedya, nanoteknoloji, sibernetik ve ilgili alanlarda 413 e-dergi, 1.220 konferans serisi, 3341 standart dokümanlarına erişim sağlamaktadır.

Erişim Linki : IEEE Xplore Digital Library

İntihal Tespit Yazılımı (Yalnız Makaleler İçin)

Erişim Linki : iThenticate

JSTOR veri tabanı kapsamında multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye erişim sağlanabilmektedir.

Erişim Linki : JSTOR Archive Journal Content

Referans Yönetim Sistemi

Erişim Linki : Mendeley

Nature Journals All paketinde yer alan 46 adet e-dergiyi ve Nature Grubu bünyesinde yayın hayatına devam eden Academic Journals All paketindeki 40 adet e-dergiyi kapsar. Nature Journals All dergilerine 2007'den günümüze, Academic Journals All dergilerine 1997'den günümüze erişim sağlar.

Erişim Linki : Nature Publishing Group

İktisat, Ekonomi, Finans, Sosyal Bilimler, Hukuk, Yönetim Bilimleri, Filozofi alanlarında yayın yapan 47 dergiye 1997 yılından günümüze erişim sağlayan bir veritabanıdır.

Erişim Linki : Palgrave Macmillan Journals

Sahip olduğu 4 milyondan fazla tez ile, ProQuest Dissertations & Theses (PQDT) dünyadaki en geniş kapsamlı tez veritabanıdır.

Erişim Linki : ProQuest Dissertations and Theses

Elsevier Yayınevi’ne ait disiplinlerarası bir dergi koleksiyonudur. Tıp ve Sağlık Bilimleri dahil, 2.242 adet e-dergiye 1995 yılından günümüze erişim sağlar.

Erişim Linki : Science Direct

Elsevier tarafından yayınlanan 27 e-kitap serisine ve 23 e-kitaba erişim sağlar. e-Kitap serilerine erişim 2012’den günümüzedir.

Erişim Linki : Science Direct e-Kitap Serileri

Scopus bir atıf veritabanı olup, 49 milyon kayıt, 5.000 ayrı yayıncıdan sağlanan 20.500'ün üzerinde hakemli dergi ve bilimsel yayın, 5.3 milyon konferans bildirisi, 340 kitap serisi ve MEDLINE'ın %100'ünü kapsamaktadır.

Erişim Linki : Scopus

Springerlink aboneliği kapsamında Tıp, Yaşam Bilimleri, Mühendislik, Kimya, Çevre Bilimleri, Davranış Bilimleri, Sosyal Bilimler, Bilgisayar Bilimi, Malzeme Bilimi, Matematik, Enerji, Fizik & Astronomi alanlarında 2073 adet dergi bulunmaktadır. Bu dergilerin 391 tanesi Springer Medicine koleksiyonu, 22 tanesi ise Springer’in Drugs serisini de içeren ADIS koleksiyonudur.

Erişim Linki : SpringerLink

Tarım, Sağlık Bilimleri, Davranış Bilimleri, Tıp, Psikoloji, Fen, Sosyal Bilimler alanlarında 2187 dergiye erişim sağlayan veritabanıdır.

Erişim Linki : https://www.tandfonline.com/

İntihal Analiz Veritabanı (Tezler, Ödevler ve Projeler İçin)

Erişim Linki : Turnitin

Bibliyografik, Atıf Veritabanı

Erişim Linki : Web of Science

1508 Dergiye Erişim Sağlanabilen Multidisipliner Bir Veritabanıdır.

Erişim Linki : Wiley Online Library

DynaMed, pratisyen hekimler, kanıta dayalı içerikler sunmayı amaçlamış bir bilgi kaynağıdır.

Erişim Linki : DYNAMED

×