Sıkça Sorulan Sorular

 

Kütüphaneye üye olmak için kullanıcılar danışma masasından kütüphane uzmanlarımıza başvurarak üyelik işlemlerini yapabilirler.
Kütüphaneye üye olmadan kitap alınamamaktadır. Kütüphane kuralları gereği kullanıcıların kütüphaneye üye olmaları gerekmektedir.
Kütüphanede bulunan basılı kaynaklar da tarama yapmak için buradan (Nişantaşı üniversitesi katalog tarama) ilgili linki kullanabilirsiniz. Arama kriterinizi belirledikten sonra, eser adı, yazar adı, ISBN vs. ile kütüphane kataloğunu tarayabilirsiniz.
Kullanıcı gruplarına göre gün, yayın ve uzatma sınırları aşağıdaki tablodaki gibidir;
Kullanıcı Grupları Süre Adet
Önlisans, Lisans Öğrencileri 15 gün 3 Kitap
Yüksek Lisans Öğrencileri 30 gün 5 Kitap
Akademik ve İdari Personel 30 gün  5 Kitap 
Süreli yayınlar ödünç verilemez, sadece kütüphane içinde kullanılabilirler.
Sözlük, atlas, ansiklopedi, almanaklar referans kaynaklardır. Ödünç verilemeyen yayınlardır ve kütüphane içerisinde kullanılır.
Kullanıcılar sadece kendi kimlik kartlarıyla işlem yapabilirler, bir başkası adına işlem yapılamaz.
Ödünç almış olduğunuz kaynak bir başkası tarafından ayırtılmamışsa 1 kez uzatabilirsiniz.
Kütüphanemize gelerek danışma masasından ödünç aldığınız kaynak ve kurum kimlik kartıyla yapabilirsiniz. İnternet üzerinden uzatma işlemi yapmak, üzerinizdeki yayınları görmek için Nişantaşı üniversitesi katalog tarama üzerinden oturum aç kısmından uzatma işlemi yapabilirsiniz. Üye kodu alanına öğrenci numaranızı, akademik ve idari personel ise TC kimlik numaralarını yazmaları gerekmektedir.
Nişantaşı üniversitesi katalog tarama üzerinden oturum aç kısmından oturum açarak aramalar bölümünden istediğiniz kaynağı aratmalısınız. İstediğiniz kaynağın sol alt kısmında ayırtma butonunu seçerek ayırtma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz ve ayırttığınız kaynak kütüphanemize geldiğinde e-postanıza bilgilendirme maili gelmektedir. Ayırtmış olduğunuz yayın, 3 (üç) gün ayırtma rafında bekletilir. 3 (üç) gün içinde ödünç alınmadığı taktirde kütüphane rafına kaldırılır.
Her kitap için günlük 50 KRŞ gecikme cezası uygulanmaktadır.
Nish (kurum kimlik) kart ile gecikme bedeli ödenmektedir.
Kaybettiğiniz materyali kütüphaneye bildirip, materyalin aynısını alarak kütüphaneye getirmeniz gerekmektedir.
Kütüphanemiz hafta içi 08.00- 21.00 arası açıktır.

 

×